| Manufacturers: | STMicroelectronics |
|---|---|
| Product Category: | Interface - Telecom |
| Data Sheet: | M34116B1 |
| Description: | IC TELECOM INTERFACE 24DIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | Interface - Telecom |
| Series | - |
| Function | PCM Conference / Tone Generation Circuit |
| Includes | Conference Function, Input/Output Attenuation, Tone Generation |
| Interface | PCM |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 500mW |
| Package / Case | 24-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Base Part Number | M34116 |
| Current - Supply | 50mA |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 24-DIP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |