LDK320M33R
Manufacturers: STMicroelectronics
Product Category: PMIC - Voltage Regulators - Linear
Data Sheet: LDK320M33R
Description: IC REG LINEAR 3.3V 200MA SOT23-5
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer STMicroelectronics
PSRR 88dB ~ 48dB (120Hz ~ 10kHz)
Series -
Packaging Digi-Reel®
Output Type Fixed
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SC-74A, SOT-753
Base Part Number LDK320
Control Features Enable
Current - Output 200mA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Number of Regulators 1
Output Configuration Positive
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 200mA
Current - Supply (Max) 100µA
Supplier Device Package SOT-23-5
Current - Quiescent (Iq) 90µA
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V