| Manufacturers: | STMicroelectronics |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | L9951 |
| Description: | IC REAR DOOR ACT DVR POWERSO-36 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | PowerSO-36 Exposed Bottom Pad |
| Base Part Number | L9951 |
| Current - Supply | 7mA |
| Voltage - Supply | 7V ~ 28V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | PowerSO-36 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.03 | $4.93 | $4.83 |