| Manufacturers: | STMicroelectronics |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | L9177TR |
| Description: | IC PTS SMARTPOWER |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 46-PowerBFSOP (0.433", 11.00mm Width) |
| Base Part Number | L9177 |
| Current - Supply | 20mA |
| Voltage - Supply | 6V ~ 18V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Supplier Device Package | PowerSO-46 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $6.20 | $6.08 | $5.95 |