| Manufacturers: | STMicroelectronics |
|---|---|
| Product Category: | RF Directional Coupler |
| Data Sheet: | CPL-WB-01C2 |
| Description: | RF DIR COUPL 824MHZ-2.025GHZ FLP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Product Category | RF Directional Coupler |
| Series | - |
| Frequency | 824MHz ~ 2.025GHz |
| Isolation | - |
| Packaging | Digi-ReelĀ® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Power - Max | - |
| Return Loss | 15dB |
| Applications | General Purpose |
| Coupler Type | Standard |
| Insertion Loss | 0.2dB |
| Package / Case | 6-WFBGA, FCBGA |
| Coupling Factor | 34dB |
| Base Part Number | CPL-WB |
| Supplier Device Package | 6-FlipChip |