| Manufacturers: | SST Sensing Ltd. |
|---|---|
| Product Category: | Float, Level Sensors |
| Data Sheet: | LLG210D3L24-005 |
| Description: | LIQUID LEVEL SENSOR |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SST Sensing Ltd. |
| Product Category | Float, Level Sensors |
| Type | Liquid |
| Series | - |
| Current | 7.5mA |
| Output Type | Switch |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Threaded |
| Voltage Rating | 8V ~ 30V |
| Output Configuration | Push-Pull |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Switch Actuation Level | - |
| Material - Housing & Prism | Stainless Steel |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $169.74 | $166.35 | $163.02 |