| Manufacturers: | SICK, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules) |
| Data Sheet: | IN40-D0303K |
| Description: | SEN PROX SAFETY 3-6MM M12 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SICK, Inc. |
| Product Category | Magnetic Sensors - Position, Proximity, Speed (Modules) |
| Type | Reed Switch |
| Series | - |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Must Operate | - |
| Must Release | - |
| Package / Case | Cylinder, Threaded - M12 |
| Voltage - Supply | 19.2V ~ 30V |
| Actuator Material | - |
| Termination Style | - |
| Operating Temperature | -25°C ~ 70°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $332.32 | $325.67 | $319.16 |