| Manufacturers: | SICK, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Data Sheet: | DT50-2B215252 |
| Description: | SENSOR OPTICAL 20-3000CM ANALOG |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | SICK, Inc. |
| Product Category | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Series | - |
| Output Type | Analog |
| Part Status | Active |
| Current - Supply | 20mA |
| Sensing Distance | 7.87" ~ 1181.10" (20 ~ 3000cm) |
| Voltage - Supply | 10V ~ 30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 65°C (TA) |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1,219.44 | $1,195.05 | $1,171.15 |