| Manufacturers: | Rosenberger |
|---|---|
| Product Category: | Attenuators |
| Data Sheet: | 32AS102-K03S3 |
| Description: | RF ATTENUATOR 3DB 50OHM SMA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Rosenberger |
| Product Category | Attenuators |
| Series | - |
| Impedance | 50 Ohms |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Active |
| Power (Watts) | 2W |
| Package / Case | SMA In-Line Module |
| Frequency Range | 0Hz ~ 18GHz |
| Attenuation Value | 3dB |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $132.41 | $129.76 | $127.17 |