| Manufacturers: | Rosenberger |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Connectors (RF) |
| Data Sheet: | 23C11E-40ML5 |
| Description: | CONN MINICOAX 4PORT ST 50OHM SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Rosenberger |
| Product Category | Coaxial Connectors (RF) |
| Series | - |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Packaging | Bulk |
| Body Finish | Gold |
| Cable Group | - |
| Part Status | Active |
| Body Material | Brass |
| Housing Color | Gold |
| Mating Cycles | 500 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Jack, Female Socket (2); Plug, Male Pin (2) |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | - |
| Voltage Rating | 500V |
| Connector Style | Miniature Coaxial |
| Frequency - Max | 20GHz |
| Number of Ports | 4 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Polytetrafluoroethylene (PTFE) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Beryllium Copper |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $78.85 | $77.27 | $75.73 |