| Manufacturers: | Renesas Electronics America |
|---|---|
| Product Category: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Data Sheet: | READ2302GSP#GC3 |
| Description: | MSIG CMOS DUAL OPAMP HI-SPEED TS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Series | - |
| Slew Rate | 8V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Amplifier Type | CMOS |
| Package / Case | 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Current - Supply | 750µA |
| Number of Circuits | 2 |
| Current - Input Bias | 1pA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Gain Bandwidth Product | 6MHz |
| Voltage - Input Offset | 6mV |
| Supplier Device Package | 8-TSSOP |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.5V ~ 5.5V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.09 | $1.07 | $1.05 |