| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | ISL78010ANZ |
| Description: | IC REG MULTI-OUTP 32-TQFP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Applications | LCD Display, Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TQFP |
| Base Part Number | ISL78010 |
| Current - Supply | 1.7mA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 32-TQFP (5x5) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.95 | $2.89 | $2.83 |