| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose |
| Data Sheet: | ISL6369CRZ |
| Description: | IC REG IMVP-7 VR12 2OUT 60QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, Intel IMVP-7, VR12™ |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 60-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Input | 4.75V ~ 5.25V |
| Voltage - Output | 0.25V ~ 1.52V |
| Number of Outputs | 2 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 60-QFN (7x7) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $6.43 | $6.30 | $6.18 |