| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose |
| Data Sheet: | ISL6334DIRZ-T |
| Description: | IC REG CTRLR VR11.1 1OUT 40QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, Intel VR11.1 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 40-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Input | 3V ~ 12V |
| Base Part Number | ISL6334 |
| Voltage - Output | 0.5V ~ 1.6V |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 40-QFN (6x6) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.19 | $3.13 | $3.06 |