| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose |
| Data Sheet: | ISL6314CRZ |
| Description: | IC REG CTRLR VR11 1OUT 32QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | PMIC - Voltage Regulators - Special Purpose |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, Intel VR11, AMD CPU |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Voltage - Input | 5V ~ 12V |
| Base Part Number | ISL6314 |
| Voltage - Output | 0.38V ~ 1.6V |
| Number of Outputs | 1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 32-QFN (5x5) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.72 | $5.61 | $5.49 |