| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Data Sheet: | ISL59482IRZ |
| Description: | IC AMP MPLEX AMP 48QFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Video Amps and Modules |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Slew Rate | 1600V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Applications | 4:1 Multiplexer-Amplifier |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 520MHz |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Base Part Number | ISL59482 |
| Current - Supply | 88mA |
| Number of Circuits | 3 |
| Supplier Device Package | 48-QFN-EP (7x7) |
| Current - Output / Channel | 180mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $11.01 | $10.79 | $10.57 |