| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Data Sheet: | HA9P5002-9Z |
| Description: | IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SOIC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps |
| Series | - |
| Packaging | Tube |
| Slew Rate | 1300V/µs |
| Output Type | - |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| -3db Bandwidth | 110MHz |
| Amplifier Type | Buffer |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Base Part Number | HA-5002 |
| Current - Supply | 8.3mA |
| Number of Circuits | 1 |
| Current - Input Bias | 2µA |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input Offset | 5mV |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Current - Output / Channel | 220mA |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 10V ~ 40V, ±5V ~ 20V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $10.96 | $10.74 | $10.53 |