| Manufacturers: | Renesas Electronics America Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Interface - Analog Switches - Special Purpose |
| Data Sheet: | HA4314BCB96 |
| Description: | IC VIDEO CROSSPOINT SWIT 14SOIC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America Inc. |
| Product Category | Interface - Analog Switches - Special Purpose |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | Video |
| -3db Bandwidth | 400MHz |
| Package / Case | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Switch Circuit | - |
| Base Part Number | HA4314B |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 14-SOIC |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±4.5V ~ 5.5V |
| Voltage - Supply, Single (V+) | - |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 4:1 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |