| Manufacturers: | RayVio Corporation |
|---|---|
| Product Category: | Infrared, UV, Visible Emitters |
| Data Sheet: | RVXD-280-SB-071005 |
| Description: | XD SERIES SMD-ON-SB,275-285NM, 3 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | RayVio Corporation |
| Product Category | Infrared, UV, Visible Emitters |
| Type | Ultraviolet (UV) |
| Series | XD |
| Packaging | Bulk |
| Wavelength | 280nm |
| Orientation | Top View |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | - |
| Package / Case | Star Array |
| Operating Temperature | 60°C (TJ) |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 7V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 100mA |
| Radiant Intensity (Ie) Min @ If | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $11.75 | $11.52 | $11.28 |