| Manufacturers: | ROHM Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Data Sheet: | UMZ12KTL |
| Description: | DIODE ZENER ARRAY 12V 200MW UMD4 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM Semiconductor |
| Product Category | Diodes - Zener - Arrays |
| Series | - |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Tolerance | - |
| Part Status | Not For New Designs |
| Power - Max | 200mW |
| Configuration | 2 Independent |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SC-82A, SOT-343 |
| Base Part Number | UMZ12 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Supplier Device Package | UMD4 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 12V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 9V |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |