| Manufacturers: | ROHM Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Display Drivers |
| Data Sheet: | ML9473TBZ03A |
| Description: | IC LCD DRIVER MATRIX 80TQFP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM Semiconductor |
| Product Category | PMIC - Display Drivers |
| Series | - |
| Interface | Serial |
| Packaging | Tray |
| Part Status | Active |
| Display Type | LCD |
| Configuration | 300 Segment |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 80-TQFP |
| Current - Supply | 500µA |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Digits or Characters | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 80-TQFP (12x12) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $6.60 | $6.47 | $6.34 |