| Manufacturers: | ROHM Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Audio Special Purpose |
| Data Sheet: | BU9262AFS-E2 |
| Description: | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 32SSOPA |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM Semiconductor |
| Product Category | Audio Special Purpose |
| Series | - |
| Function | Audio Signal Processor |
| Interface | Serial |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Applications | Signal Mixing |
| Package / Case | 32-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Specifications | Echo |
| Base Part Number | BU9262 |
| Voltage - Supply | 4V ~ 5.5V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Temperature | -10°C ~ 70°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-SSOPA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $4.83 | $4.73 | $4.64 |