| Manufacturers: | ROHM Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | BD8325FVT-ME2 |
| Description: | BUILT-IN SECONDARY-SIDE DRIVER W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM Semiconductor |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | - |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Applications | Automotive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 30-TSSOP (0.220", 5.60mm Width) |
| Current - Supply | 3mA |
| Voltage - Supply | 8V ~ 18V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Supplier Device Package | 30-TSSOP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |