| Manufacturers: | ROHM Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | Interface - Analog Switches - Special Purpose |
| Data Sheet: | BD3841FS-E2 |
| Description: | IC SOUND PROCESSOR 9CH 32SSOP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM Semiconductor |
| Product Category | Interface - Analog Switches - Special Purpose |
| Series | - |
| Features | Buffered, Serial Interface |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Applications | Audio |
| -3db Bandwidth | - |
| Package / Case | 32-SOP (0.213", 5.40mm Width) |
| Switch Circuit | - |
| Base Part Number | BD3841 |
| Number of Channels | 9 |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Supplier Device Package | 32-SSOP |
| On-State Resistance (Max) | - |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5V ~ 7.3V |
| Voltage - Supply, Single (V+) | 10V ~ 14.6V |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $1.53 | $1.50 | $1.47 |