| Manufacturers: | ROHM Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Display Drivers |
| Data Sheet: | BA682A |
| Description: | IC LED DVR 1CH 12POINT 18-DIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM Semiconductor |
| Product Category | PMIC - Display Drivers |
| Series | - |
| Interface | - |
| Packaging | Tube |
| Part Status | Obsolete |
| Display Type | LED |
| Configuration | Dot/Bar Display |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 18-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Base Part Number | BA682 |
| Current - Supply | 5mA |
| Voltage - Supply | 10V ~ 14V |
| Digits or Characters | 12 Point |
| Operating Temperature | -25°C ~ 75°C |
| Supplier Device Package | 18-DIP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |