| Manufacturers: | RFMD |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | XD010-14S-D4F |
| Description: | IC AMP GSM 925MHZ-960MHZ MODULE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 32dB |
| P1dB | 41.8dBm |
| Series | - |
| RF Type | GSM, EDGE |
| Frequency | 925MHz ~ 960MHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Obsolete |
| Noise Figure | - |
| Package / Case | 4-SIP Module |
| Test Frequency | 942MHz |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Supply | 28V |
| Supplier Device Package | Module |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |