| Manufacturers: | RFMD |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | CGA6618ZSQ |
| Description: | IC RF AMP CATV 1MHZ-1GHZ 8-ESOP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | RFMD |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 13.4dB |
| P1dB | 20dBm |
| Series | - |
| RF Type | CATV |
| Frequency | 1MHz ~ 1GHz |
| Packaging | Bulk |
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Noise Figure | 5.6dB |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Test Frequency | 870MHz |
| Current - Supply | 176mA |
| Voltage - Supply | 4.8V ~ 5.4V |
| Supplier Device Package | 8-ESOP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |