| Manufacturers: | RF Solutions |
|---|---|
| Product Category: | RF Receivers |
| Data Sheet: | ZPT-8RS |
| Description: | RF RECEIVER 868MHZ MODULE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | RF Solutions |
| Product Category | RF Receivers |
| Series | ZPT |
| Features | - |
| Frequency | 868MHz |
| Memory Size | - |
| Part Status | Active |
| Sensitivity | -121dBm |
| Applications | General Purpose |
| Data Interface | - |
| Package / Case | 12-SMD Module |
| Data Rate (Max) | - |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Antenna Connector | - |
| Current - Receiving | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 85°C (TA) |
| Modulation or Protocol | - |
| Supplier Device Package | Module |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $11.57 | $11.34 | $11.11 |