| Manufacturers: | RF Solutions |
|---|---|
| Product Category: | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Data Sheet: | RWD-MIFARE-R5 |
| Description: | IC RFID READER 13.56MHZ MODULE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | RF Solutions |
| Product Category | RFID, RF Access, Monitoring ICs |
| Type | RFID Reader |
| Series | MIFARE® |
| Frequency | 13.56MHz |
| Interface | - |
| Packaging | Bulk |
| Standards | ISO 14443 |
| Part Status | Active |
| Package / Case | 24-DIP Module |
| Voltage - Supply | 4V ~ 6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | Module |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $40.37 | $39.56 | $38.77 |