| Manufacturers: | RF Solutions |
|---|---|
| Product Category: | RF Receivers |
| Data Sheet: | AM-HRR3-315 |
| Description: | RF RECEIVER AM 315MHZ 15SIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | RF Solutions |
| Product Category | RF Receivers |
| Series | - |
| Features | - |
| Memory Size | - |
| Part Status | Obsolete |
| Sensitivity | -105dBm |
| Applications | General Purpose |
| Data Interface | - |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Current - Receiving | 2.5mA |
| Operating Temperature | -25°C ~ 80°C |
| Modulation or Protocol | AM |
| Supplier Device Package | 15-SIP |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |