| Manufacturers: | Qorvo US Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Power Management - Specialized |
| Data Sheet: | ACT8865QI405-T |
| Description: | IC REG BUCK LDO 32TQFN |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Qorvo US Inc. |
| Product Category | PMIC - Power Management - Specialized |
| Series | ActivePMU™ |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Active |
| Applications | Processor |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad |
| Current - Supply | 14mA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 32-TQFN (4x4) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.90 | $2.84 | $2.79 |