| Manufacturers: | PulseLarsen Antennas |
|---|---|
| Product Category: | RF Antennas |
| Data Sheet: | W3099 |
| Description: | 25X25X4 CERAMIC PATCH |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | PulseLarsen Antennas |
| Product Category | RF Antennas |
| Gain | 3.5dBi |
| VSWR | 1.5 |
| Series | - |
| Features | - |
| Part Status | Active |
| Return Loss | - |
| Termination | Pin |
| Antenna Type | Ceramic Patch |
| Applications | GPS |
| Height (Max) | 0.157" (4.00mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Frequency Group | UHF (1GHz ~ 2GHz) |
| Frequency Range | 1.573MHz ~ 1.577GHz |
| Number of Bands | 1 |
| Ingress Protection | - |
| RF Family/Standard | Navigation |
| Frequency (Center/Band) | 1.575GHz |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.86 | $0.84 | $0.83 |