| Manufacturers: | Powerex, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | PMIC - Gate Drivers |
| Data Sheet: | VLA567-01R |
| Description: | IC IGBT GATE DVR ISO 5A |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Powerex, Inc. |
| Product Category | PMIC - Gate Drivers |
| Series | - |
| Gate Type | IGBT |
| Packaging | Bulk |
| Input Type | Non-Inverting |
| Part Status | Obsolete |
| Channel Type | Independent |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 44-DIP Module, 28 Leads |
| Voltage - Supply | 14.2V ~ 15.8V |
| Number of Drivers | 2 |
| Driven Configuration | Half-Bridge |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Rise / Fall Time (Typ) | 400ns, 300ns |
| Supplier Device Package | Module |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |