| Manufacturers: | Power Integrations |
|---|---|
| Product Category: | DC DC Converters |
| Data Sheet: | ISO5125I-100 |
| Description: | DC/DC CONVERTER 5W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Power Integrations |
| Product Category | DC DC Converters |
| Type | Open Frame |
| Series | ISO5125I (5W) |
| Approvals | - |
| Efficiency | - |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 5W |
| Size / Dimension | 4.72" L x 1.85" W x 1.75" H (120.0mm x 47.0mm x 44.5mm) |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 15.2kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Input (Max) | 15.5V |
| Voltage - Input (Min) | 14.5V |
| Current - Output (Max) | 200mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $252.69 | $247.64 | $242.68 |