| Manufacturers: | Phoenix Contact |
|---|---|
| Product Category: | Coaxial Cables (RF) |
| Data Sheet: | 2867694 |
| Description: | CBL ASSY SMA-NTYPE 11.811" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Product Category | Coaxial Cables (RF) |
| Color | Blue |
| Style | SMA to N-Type |
| Gender | Female to Male |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | - |
| Features | Shielded |
| Impedance | 50 Ohms |
| Cable Type | EF 316 |
| Part Status | Active |
| 1st Connector | N Female Jack |
| 2nd Connector | SMA Male Plug |
| Frequency - Max | 2.4GHz |
| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $56.00 | $54.88 | $53.78 |