| Manufacturers: | Phoenix Contact |
|---|---|
| Product Category: | Markers |
| Data Sheet: | 0830211 |
| Description: | TERM BLOCK MARKER VIOLET |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Product Category | Markers |
| Size | 0.22" W x 0.47" L (5.5mm x 12.0mm) |
| Type | Wire Marker, Slip-On |
| Color | Violet |
| Legend | Blank |
| Series | UCT-WMS |
| Material | Polycarbonate |
| Packaging | 45 per Sheet |
| Part Status | Active |
| Cable Diameter | 0.098" ~ 0.185" (2.50mm ~ 4.70mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.09 | $4.99 | $4.89 |