| Manufacturers: | Phoenix Contact |
|---|---|
| Product Category: | Labels, Stickers, Decals - Blank |
| Data Sheet: | 0828803 |
| Description: | LABEL ID/RATINGS 1.93"X0.59" WHT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Product Category | Labels, Stickers, Decals - Blank |
| Width | 0.587" (14.90mm) |
| Length | 1.917" (48.70mm) |
| Series | US-EMLP |
| Location | - |
| Material | Plastic |
| Packaging | Bulk |
| Label Size | 1.93" L x 0.59" W (49.0mm x 15.0mm) |
| Label Type | Die Cut |
| Part Status | Active |
| Applications | Device Marker |
| Printer Name | Bluemark ID, Bluemark ID Color, Thermomark Card, Thermomark 2.0, Thermomark Prime |
| Material - Body | PVC |
| Diameter - Label | - |
| Color - Background | White |
| For Use With/Related Products | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $7.66 | $7.51 | $7.36 |