| Manufacturers: | Phoenix Contact |
|---|---|
| Product Category: | Markers |
| Data Sheet: | 0803980 |
| Description: | MARKER CARRIER |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Product Category | Markers |
| Size | 0.79" W x 0.35" L (20.0mm x 9.0mm) |
| Type | Wire Marker, Cable Tie |
| Color | White |
| Legend | Blank |
| Series | PKE |
| Material | Acrylonitrile Butadiene Styrene (ABS) |
| Packaging | 12 per Sheet |
| Part Status | Active |
| Cable Diameter | 0.394" (10.00mm) |
| Operating Temperature | -50°C ~ 120°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $7.74 | $7.59 | $7.43 |