| Manufacturers: | Pervasive Displays |
|---|---|
| Product Category: | Display Modules - LCD, OLED, Graphic |
| Data Sheet: | E2154CS091 |
| Description: | 1.54" EPD, A-MB W.ITC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Pervasive Displays |
| Product Category | Display Modules - LCD, OLED, Graphic |
| Series | - |
| Dot Size | - |
| Backlight | Without Backlight |
| Dot Pitch | 0.18mm W x 0.18mm H |
| Interface | SPI |
| Dot Pixels | 152 x 152 |
| Part Status | Active |
| Touchscreen | - |
| Display Mode | Reflective |
| Display Type | TFT - Electronic Paper Display (EPD) |
| Viewing Area | 27.51mm W x 27.51mm H |
| Graphics Color | Black |
| Background Color | White |
| Diagonal Screen Size | 1.54" (39.12mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $13.16 | $12.90 | $12.64 |