| Manufacturers: | Parker Chomerics |
|---|---|
| Product Category: | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Data Sheet: | 07-0702-9012 |
| Description: | POLA SOLID SHEET 36X9X0.125" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Parker Chomerics |
| Product Category | RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets |
| Type | Gasket |
| Shape | - |
| Width | 9.000" (228.60mm) |
| Height | 0.125" (3.18mm) |
| Length | 36.000" (914.40mm) |
| Series | - |
| Plating | - |
| Material | Conductive Elastomer |
| Shelf Life | - |
| Part Status | Active |
| Shelf Life Start | - |
| Attachment Method | Non-Conductive Adhesive |
| Plating - Thickness | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 200°C |
| Storage/Refrigeration Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $219.24 | $214.86 | $210.56 |