| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Wire Ducts, Raceways - Accessories - Covers |
| Data Sheet: | T70CWH8 |
| Description: | COVER RACEWAY PWR WHT 8' |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Wire Ducts, Raceways - Accessories - Covers |
| Color | White |
| Width | 2.760" (70.10mm) |
| Height | 0.360" (9.14mm) |
| Length | 96.000" (2438.40mm) |
| Series | Pan-Way® T-70 |
| Part Status | Active |
| Accessory Type | Cover - Wire Duct, Snap In |
| For Use With/Related Products | Panduit Duct Type T-70, TG-70, Twin70 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $22.68 | $22.23 | $21.78 |