| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Markers |
| Data Sheet: | PCV-FORY |
| Description: | LABEL ELECTRL WARN 8"X8" OR/BLCK |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Markers |
| Size | 8.00" W x 8.00" L (203.2mm x 203.2mm) |
| Type | Wire Marker, Adhesive |
| Color | Orange, Black |
| Legend | Fiber Optic |
| Series | PAN-CODE™ |
| Material | Vinyl |
| Packaging | 1 per Card; 1 Card per Pkg |
| Part Status | Active |
| Cable Diameter | 0.752" ~ 2.252" (19.10mm ~ 57.20mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 135°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $7.57 | $7.42 | $7.27 |