| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Wire Ducts, Raceways |
| Data Sheet: | LD5WH10-A |
| Description: | WIRE DUCT SOLID ADHESIVE WHT 10' |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Wire Ducts, Raceways |
| Color | White |
| Width | 1.010" (25.65mm) |
| Height | 0.583" (14.80mm) |
| Length | 10.00' (3.05m) |
| Series | Pan-Way® LD |
| Features | Attached Latching Lid |
| Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Adhesive |
| Wire Duct Type | Solid Wall |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $24.68 | $24.19 | $23.70 |