| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Wire Ducts, Raceways |
| Data Sheet: | LD2P10IG8-A |
| Description: | WIRE DUCT SOLID DUAL ADH GRY 8' |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Wire Ducts, Raceways |
| Color | Gray, Light |
| Width | 1.510" (38.35mm) |
| Height | 0.860" (21.80mm) |
| Length | 8.00' (2.44m) |
| Series | Pan-Way® LD2P |
| Features | Attached Latching Lid |
| Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Adhesive |
| Wire Duct Type | Solid (Raceway), Dual Channel |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |