| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Cable Supports and Fasteners |
| Data Sheet: | GPL-46-1 |
| Description: | CBL CLAMP GROUND BRONZE PIPE MNT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Cable Supports and Fasteners |
| Type | Clamp, Grounding |
| Color | Bronze |
| Width | 1.880" (47.75mm) |
| Height | 5.500" (139.70mm) |
| Length | 4.750" (120.65mm) |
| Series | StructuredGround™, GPL |
| Adhesive | - |
| Features | Corrosion Resistant, Direct Burial |
| Material | Bronze |
| Packaging | Bulk |
| Screw Size | 0.375" (9.52mm) |
| Part Status | Active |
| Opening Size | - |
| Mounting Type | Pipe Mount, Adjustable |
| Panel Hole Size | - |
| Panel Thickness | - |
| Type Attributes | U-Bolt |
| Material Thickness | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Bundle Center to Mounting Center | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $179.96 | $176.36 | $172.83 |