| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Cable Supports and Fasteners |
| Data Sheet: | GC-22A-4 |
| Description: | CBL CLAMP GROUND SILVER PIPE MNT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Cable Supports and Fasteners |
| Type | Clamp, Grounding |
| Color | Silver |
| Width | 1.000" (25.40mm) |
| Height | 4.200" (106.68mm) |
| Length | 6.310" (160.27mm) |
| Series | StructuredGround™, GC |
| Adhesive | - |
| Features | - |
| Material | Aluminum, Tin Plated |
| Packaging | Bulk |
| Screw Size | - |
| Part Status | Active |
| Opening Size | - |
| Mounting Type | Pipe Mount, Adjustable |
| Panel Hole Size | - |
| Panel Thickness | - |
| Type Attributes | - |
| Material Thickness | - |
| Material Flammability Rating | - |
| Bundle Center to Mounting Center | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $46.17 | $45.25 | $44.34 |