| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Wire Ducts, Raceways |
| Data Sheet: | E4X4YL6 |
| Description: | WIRE DUCT SLOTTED RIVET YLW 6' |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Wire Ducts, Raceways |
| Color | Yellow |
| Width | 4.199" (106.66mm) |
| Height | 4.000" (101.60mm) |
| Length | 6.00' (1.83m) |
| Series | Fiber-Ductâ„¢ |
| Features | - |
| Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Rivet |
| Wire Duct Type | Slotted (Raceway), Base |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $90.20 | $88.40 | $86.63 |