| Manufacturers: | Panduit Corp |
|---|---|
| Product Category: | Keystone - Faceplates, Frames |
| Data Sheet: | CADIN1WH |
| Description: | MINI-COM DIN RAIL MOUNT ADAPTER |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit Corp |
| Product Category | Keystone - Faceplates, Frames |
| Type | Mounting Box |
| Color | White |
| Depth | 1.602" (40.70mm) |
| Style | - |
| Width | 0.748" (19.00mm) |
| Length | 1.894" (48.10mm) |
| Series | Mini-ComĀ® |
| Features | Label Cover/Holder with Labels |
| Material | Plastic |
| Part Status | Active |
| Port Direction | Straight |
| Number of Ports | 1 |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| For Use With/Related Products | Mini-ComĀ® Series (Flat, Sloped, Sloped Recessed or Blank) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $23.63 | $23.16 | $22.69 |