| Manufacturers: | Panasonic Industrial Automation Sales |
|---|---|
| Product Category: | Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output |
| Data Sheet: | SF4-AH96 |
| Description: | SENSOR OPTICAL MODULE WIRE LEADS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Industrial Automation Sales |
| Product Category | Optical Sensors - Photointerrupters - Slot Type - Logic Output |
| Series | SF4-AH |
| Part Status | Obsolete |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Response Time | 11ms, 70ms |
| Package / Case | Module, Pre-Wired |
| Sensing Method | Through-Beam |
| Sensing Distance | 11.811" ~ 275.591" (30cm ~ 7m) |
| Voltage - Supply | 21.6V ~ 26.4V |
| Output Configuration | PNP - Open Collector |
| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C (TA) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |