| Manufacturers: | Panasonic Industrial Automation Sales |
|---|---|
| Product Category: | Optical Sensors - Photoelectric, Industrial |
| Data Sheet: | EX-32A |
| Description: | SENSOR REFLECTIVE 50MM NPN LT ON |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic Industrial Automation Sales |
| Product Category | Optical Sensors - Photoelectric, Industrial |
| Series | EX-30 |
| Part Status | Active |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Light Source | Red LED |
| Response Time | 500µs |
| Sensing Method | Reflective, Diffuse |
| Adjustment Type | - |
| Sensing Distance | 1.969" (50mm) |
| Voltage - Supply | 12V ~ 24V |
| Connection Method | Cable |
| Ingress Protection | IP67 |
| Output Configuration | NPN - Open Collector/Light-ON |
| Operating Temperature | -25°C ~ 55°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $105.20 | $103.10 | $101.03 |